Facebook

Wichtige Infos

Training in den Sommerferien siehe Zettel

Sa. 30.09. Horst-Stephan-Pokal Nieder-Liebersbach

14.-15.10. Gutenbergpokal Mainz

8.-10.12. Zwingerpokal Dresden


 

Trainingsplanung Donnerstag/Training Schedule Thursday 
Trainingsplanung Freitag/Training Schedule Friday  

 

Bericht zum Acro Cup auf der filstalwelle 10.04.2015: 

http://filstalwelle.de/index.php/component/allvideoshare/video/latest/10-04-2015-acro-cup-in-albershausen

Bilder von Manfred Engele:

https://picasaweb.google.com/115010659605540315133/Albershausen2015?noredirect=1

 

* Official Invitation ACRO-CUP 2015:     
* Provisional Registration Form:

 

* Definitive Registration Form:  
* Nominative Registration Form:  
* Visa Request Form:  
* Accomodation Form:
*Travel Schedule Form:

   

Deadlines for Entries and Finance Obligations:

Provisional entry: by 1st January 2015 (no payments)

Definitive entry: by 1st February 2015 (no payments)

Nominative entry: by 1st March 2015 (50% of accommodation + entry fee)

 

All remaining payments must be made on Accreditation.

 

 

ACRO CUP Albershausen

February 2015

 

To Do till 1. March 2015!

Don´t forget to send the nominative entry form and the travel schedule form to: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

 

50% for the accomodation and the Entry Fee 50 EUR have to be paid till 1. March.

 

Account Holder: TSGV Albershausen

Bank name: Volksbank Goeppingen

Bank account No.: 434 644 013

Bank Code: 610 605 00

IBAN: DE 47 6106 0500 0434 6440 13

BIC/SWIFT: GENODES1VGP

 

 

Accreditation

For the accreditation we need a passport picture from every gymnast and official (coach, judge, Head of Delegation,...).

Please send the picture till 10. März 2015 to Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Please mark the picture like this:

country_club_family name_first name.jpg

z.B. GER_Albershausen_Mueller_Maria.jpg

 

Plan (exactly timetable will be ready after nominative entry)

Wednesday, 08.04.2015       Arrival of delegations/Training per timetable

Thursday, 09.04.2015          Training per timetable/Orientation and Judges meeting

Friday, 10.04.2015                greetings from mayor/1st day of competition

                                               Age Group (groups dynamic/pairs static)

                                               Juniors 1 (groups static/pairs dynamic)

                                               Juniors 2 (groups dynamic/pairs static)

                                               Seniors (groups static/pairs dynamic)

Saturday, 11.04.2015           2nd day of competition/farewellparty

                                               Age Group (groups static/pairs dynamic)

                                               Juniors 1 (groups dynamic/pairs static)

                                               Juniors 2 (groups static/pairs dynamic)

                                               Seniors (groups dynamic/pairs static)

Sunday, 12.04.2015              3rd day of competition/award ceremony

                                               Age Group Finale of the best 12

                                               Juniors 1 Finale (combi)

                                               Juniors 2 Finale (combi)

                                               Seniors Finale (combi)